2021.10.10. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Pewien bogaty człowiek zapytał Jezusa, jak osiągnąć życie wieczne. Gdy dowiedział się, że ma wszystko rozdać ubogim i pójść za Nim, odszedł zasmucony. Zbyt był przywiązany do swojego majątku. „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie”. W czasie Mszy Świętej spotykamy się z Chrystusem ubogim – na KRZYŻU pozbawionym wszystkiego.

01/ WCZORAJ:

 • archidiecezja przeżywała 42 rocznicę powstania KSP Totus Tuus. Na uroczystej Mszy Św. naszą parafię reprezentował poczet sztandarowy Totus Tuus z delegacją braci KSP.
 • szczęśliwie powróciła parafialna pielgrzymka do Zuzeli, dziękujemy wszystkim pielgrzymom za modlitwę w intencji naszej Społeczności Parafialnej. Bóg zapłać.

02/ DZIŚ:

 • XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach, podobnie jak w całej Polsce są zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na pomoc dla zdolnej a biednej młodzieży.
 • przed Mszą Św. o godz. 10.30. kolejna KATECHEZA DLA DOROSŁYCH dotycząca duchowości.
 • po wieczornej Mszy Św. spotkanie Grupy Biblijnej.

03/ W ŚRODĘ:

 • ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Serdecznie zapraszamy.

04/ W CZWARTEK:

 • przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy tego dnia do uczestnictwa we Mszy Św. i modlitwy za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów prosząc dla nich o dar mądrości i cierpliwości do swoich wychowanków.
 • ze względu na pandemiczne ograniczenia przekazujemy zaległą ale ważną informację, że: obecnie z okazji Dnia Nauczyciela chcielibyśmy wyrazić szczególną wdzięczność wieloletniej naszej katechetce p. Wandzie Piotrowskiej, która w tym roku po wielu latach ofiarnej pracy kończy swoją katechetyczną służbę. Bardzo dziękując pani Wandzie za dotychczasową posługę, życzymy wielu radości i życzliwości na zasłużonym i wypracowanym odpoczynku. Wspierając Darem modlitwy składamy w imieniu całej naszej Społeczności Parafialnej zasłużone Bóg zapłać!

05/ W SOBOTĘ:

 • 43 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

06/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

 • spotkanie Kręgu Kościoła Domowego o godz. 14.00.
 • w Warszawie odbędzie się Procesja Różańcowa jako pokuta i wynagradzanie za grzechy nasze i całej naszej wspólnoty narodowej. Odczytane zostanie Akt Przeproszenia Pana Jezusa oraz Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu MBożej. Bliższe info na tablicy z ogłoszeniami.

07/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornych Mszach Św., a w niedziele – tradycyjnie – po łacinie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie te które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kaplicy MB we wtorki i piątki na godz. 17.15.
 • w zakrystii są karteczki na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych na całomiesięczne zbiorowe Msze Św. listopadowe za zmarłych o godz. 18.00. oraz JEDNORAZOWE modlitwy wypominkowe na 1 i 2 listopada. Karteczki z ofiarami oddajemy osobiście naszym kapłanom w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • kolejne spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się w niedzielę 24 października br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę remontową dzięki którym mamy już rozliczony remont i malowanie zakrystii po wymianie instalacji elektrycznej. B. zapłać!
 • w przyszłym roku nasza parafia przeżywać będzie 70 lat istnienia, planujemy uczcić ten jubileusz kolejną, dziewiątą parafialną pielgrzymką tym razem do Medjugorie. Program pielgrzymki jest na naszej stronie internetowej oraz na tablicy z ogłoszeniami. Zapisy odbędą się w niedzielę 31 października br. po wieczornej Mszy Św. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o wpłatę zaliczki wysokości 700 pln.
 • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
 • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Nauczyciel – zawód niedoceniony”, a z „Niedzieli” dowiemy się czy Różaniec zbawia”?.

08/ INTENCJE MSZALNE:

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

11

10

Bogucka

Marianna

1975

Baniocha

   

Owczarek

Helena

1979

Baniocha

   

Kotański

Jerzy

1986

Baniocha

   

Galera

Stanisław

1999

Baniocha

   

Bujarski

Andrzej

2017

Baniocha

12

10

Posiewka

Józef

1969

Baniocha

   

Piszczek

Stanisława

1992

Baniocha

   

Górnicki

Kazimierz

1997

Baniocha

   

Murawski

Henryk

2012

Baniocha

   

Ciesielski

Marian

2020

Baniocha

13

10

Orlik

Stefan

1996

Baniocha

   

Tomcicka

Zofia

1999

Baniocha

   

Pilaszek

Marek

2007

Baniocha

   

Bujarska

Wiesława

2008

Baniocha

   

Molak

Krystyna

2017

Baniocha

14

10

Korczak

Teresa

1965

Baniocha

   

Szaniawski

Tadeusz

1968

Baniocha

   

Chmiel

Agnieszka

1974

Baniocha

   

Karpisz

Michał

1979

Baniocha

   

Grzebalska

Marianna

1983

Baniocha

   

Kaczorek

Henryk

1988

Baniocha

   

Umiński

Henryk

1992

Baniocha

   

Tokaj

Jan

2003

Baniocha

   

Muawska

Feliksa

2004

Baniocha

   

Dziewańska

Irena

2007

Baniocha

   

Majorek

Krzysztof

2009

Baniocha

   

Szotowicz

Tadeusz

2011

Baniocha

15

10

Gospodarek

Rafał

1975

Baniocha

   

Wysocka

Walentyna

1978

Baniocha

   

Kucharczyk

Henryk

1990

Baniocha

   

Łopaciński 

Stefan

2009

Baniocha

   

Mirgos

Halina

2011

Baniocha

   

Golijańska

Halina

2014

Baniocha

16

10

Sobczak

Marianna

1969

Baniocha

   

Zulczyk

Marianna

1973

Baniocha

   

Słabuszewska

Janina

1980

Baniocha

   

Jarzyna

Wanda

1995

Baniocha

   

Sawicki

Robert

1996

Baniocha

   

Żórawska

Helena

1996

Baniocha

   

Suchodolski

Henryk

2000

Baniocha

   

Laudańska

Stanisława

2013

Baniocha

   

Majewski

Maciej

2016

Baniocha

   

Pakosz

Lucyna

2018

Baniocha

17

10

Stężycki

Marian

1982

Baniocha

   

Muszyńska

Janina

1982

Baniocha

   

Chojnowski

Jan

1992

Baniocha

   

Chęciński

Marian

1997

Baniocha

   

Ługowski

Jan

2001

Baniocha

   

Durka

Tadeusz

2014

Baniocha

   

Bartkowski

Włodzimierz

2014

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Wiesława KOPYTA, lat 70.
 • śp. Cecylię MACHNICKĄ, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂