KSP „Totus Tuus”

Informacja o funkcjonowaniu Kościelnej Służby Porządkowej TOTUS TUUS w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Rodzinach w Baniosze.

 1. działalność KSP z Baniochy rozpoczęła się podczas pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny ale tylko w obrębie Warszawy.
 2. w roku 1979 w I pielgrzymce Ojca Świętego, KSP z Baniochy nie brała udziału.
 3. przed II pielgrzymką w roku 1983, powołana została i przyjęta do grona „Kościelnej Służby Porządkowej TOTUS TUUS” Archidiecezji Warszawskiej, formacja KSP z parafii w Baniosze. Wszyscy uczestnicy KSP złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali furażerki oraz identyfikatory ze zdjęciem.

  » od 16 ÷ 23 czerwca uczestniczyliśmy w ochronie Ojca Świętego podczas przejazdów oraz Mszy Św. na stadionie Dziesięciolecia.

 1. III pielgrzymka Ojca Świętego w roku 1987.

  » od 08 ÷ 14 czerwca uczestniczyliśmy również podczas przejazdów Ojca Świętego oraz Krajowego Kongresu Eucharystycznego we Mszy św. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych, zabezpieczaliśmy porządek od strony ul. Bagno.

 1. IV i V pielgrzymka Ojca Świętego w roku 1991.

  » od 01 ÷ 09 czerwca oraz od 12 ÷ 20 sierpnia, uczestnictwo podczas przejazdów oraz Mszy Św. na Placu Defilad od strony ul. Emilii Plater.

 1. podczas kolejnej pielgrzymki od 05 ÷ 17 czerwca roku 1999, nasza KSP nie brała udziału. Wszelkie przejazdy oraz porządek podczas Mszy Św. na Pl. Piłsudskiego, zabezpieczała KSP warszawska i prawdopodobnie przyległe do Warszawy parafie.
 2. w skład KSP parafii Baniocha wchodzili: Stefan Zieliński – dowódca KSP podczas II pielgrzymki, Marian Piotrowski – dowódca podczas kolejnych pielgrzymek. Ponadto: Marian Borkowski, Grzegorz Zulczyk, Krzysztof Brzeziński, Ryszard Lewandowski, Antoni Tkacz, Michał Piotrowski.

Po tym okresie działalność KSP została zawieszona.

 1. w roku 2014, formacja KSP została reaktywowana. Uroczyste ślubowanie odbyło się w naszej parafii w dniu 13 lipca 2014 r. podczas uroczystej Mszy odpustowej – NMP Królowej Pokoju. Obecnie KSP parafii Baniocha liczy 14 Braci, dowódcą formacji jest Marian Piotrowski. Zakres działalności przede wszystkim skupia się w parafii, uczestniczymy i bierzemy czynny udział m.in.: w procesjach ku czci Matki Bożej Fatimskiej, na Boże Narodzenie, Wielkanoc, Boże Ciało oraz w innych uroczystych ceremoniach kościelnych. Bracia z parafialnego oddziału KSP Totus Tuus mają spotkania formacyjne z księdzem Proboszczem w zależności od potrzeb parafii – średnio raz w miesiącu.

Uczestniczymy również w spotkaniach i uroczystościach kościelnych skupionych w Archidiecezji Warszawskiej.

sprawozdanie przygotował Dowódca Parafialnego oddziału KSP:

p. Marian Piotrowski

 

spotkania co miesiąc

Copyright © 2016 Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju - Baniocha | Wszelkie prawa zastrzeżone.