2023.12.10. – II NIEDZIELA ADWENTU

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Adwentowe wołania: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie” oraz „Przygotujcie drogę Panu” wciąż są aktualne. Pan przychodzi, by zbawić narody, wprowadzić je do swojego królestwa. Musimy jednak podjąć wysiłek usuwania przeszkód na drodze do niego. W dzisiejszej modlitwie mszalnej prosimy Boga, aby w tych wysiłkach wspierał nas swoją łaską.

01/ DZIŚ:

  • przeżywamy XXIV dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

02/ DO WTORKU:

  • w naszej parafii trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, pozbędziemy się elektro-śmieci pomagając jednocześnie polskim misjonarzom. Wszystkie urządzenia przywozimy na parking przy plebanii – bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.

03/ W ŚRODĘ:

  • przypada 42 tragiczna rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Z tej racji przypominamy o modlitwie za ofiary Stanu Wojennego i modlitwie za naszą Ojczyznę.

04/ W PIĄTEK:

  • Msza Św. o godz. 18.00. rozpocznie spotkanie Bierzmantek ze szkoły ponadpodstawowej, chłopcy będą mieć spotkanie 22 grudnia br.

05/ W SOBOTĘ:

  • o godz. 09.00. odbędzie się konferencja przygotowująca rodziców i rodziców chrzestnych do udziału w Sakramencie Chrztu ich dziecka (katecheza chrzcielna).
  • o godz. 18.30. rozpoczniemy przygotowanie szopki i dekoracji choinek, zapraszamy wszystkich parafian pragnących pomóc w tych pracach, szczególnie wspólnoty parafialne.

06/ W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ:

  • rozpoczynamy parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE. Poprowadzi je ks. Mateusz Stępka. Nauki w niedzielę na Mszach Św. o godz.: 07.30.; 09.00.; 10.30.; 12.00. i 18.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 07.00.; 09.00.; 18.00. i dodatkowo o godz. 19.30. Zapraszamy podczas KAŻDEJ Mszy Św. w tych dniach do spowiedzi (szczególnie w niedzielę!), bowiem nie będziemy spowiadać w Święta. Prosimy tak zorganizować sobie czas, aby nikogo na tych Rekolekcjach nie zabrakło.
  • po Mszy Św. o godz. 10.30. spotkanie rodziców/opiekunów dzieci komunijnych. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • po raz jedenasty pragniemy podjąć inicjatywę duszpasterską WIGILII DLA OSÓB SAMOTNYCH: w sobotę 23 grudnia br. o godz. 16.00. na plebanii. Prosimy o przekazywanie informacji dotyczących adresów takich osób. Prosimy też o ewentualną deklarację pomocy w ich przywiezieniu tego dnia do Domu Parafialnego. Z tej racji odbędzie się kwesta na ten cel.
  • o godz. 14.00. spotkanie członków Domowego Kościoła.

07/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

  • RORATY są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 07.00. poprzedzone śpiewem Godzinek do Matki Bożej o godz. 06.45.
  • prosimy o zgłaszanie do ks. Wikariusza osób chorych, aby przed Świętami mogli skorzystać z Sakramentów Świętych.
  • w salce ks. Prymasa Tysiąclecia można nabyć na stół wigilijny poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Po nabyciu cegiełki na ogrzewanie kościoła dostajemy do niej opłatek. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na fundusz pomocy archidiecezjalnej Caritas. Ubiegłoroczne świece zanosimy na cmentarz. Prosimy nie kupować opłatków w Marketach!
  • przypominamy, że do 15 grudnia br. trwa konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej klas III –VI. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
  • nasza parafia dostała zaproszenie do włączenia się w zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej znajdującej się na błoniach Stadionu Narodowego. Bliższe informacje na Tablicy z ogłoszen.
  • kontynuujemy wizyty duszpasterskie wśród naszych Parafian.

PORZĄDEK WIZYT DUSZPASTERSKICH DO ŚWIĄT BN:

PILAWA: ul. Polna i Leśna – w poniedziałek 11.12.2023

PILAWA: ul. Lipowa, Daglezji, Kwitnąca, Owocowa, Czereśniowa i Braci Czapskich, ORZESZYN: Prawdziwków, Sarnia, Wilcza i Afrykańska – we wtorek 12.12.2023

PILAWA ul. Klonowa – w środę 13.12.2023

CHOJNÓW ul. Partyzantów, Węcławiaka i Batalionu Zośka – w czwartek 14.12.2023

CHOJNÓW i ORZESZYN ul. Brzózek – w piątek 15.12.2023

ORZESZYN ul. Kasztanowa oraz DOBIESZ ul. Mazowiecka, Zgody i Leśna – w sobotę 16.12.2023

CHOJNÓW ul. Graniczka i Kalinowa – w środę 20.12.2023

CHOJNÓW i ORZESZYN ul. Klonowa – w czwartek 21.12.2023

DOBIESZ ul. Spacerowa, Tęczowa i Wolska – w piątek 22.12.2023

  • dziękując za przywożenie kapłanów na kolędę i odprowadzanie ich do sąsiadów, prosimy o czujność aby kolędujący kapłan nas nie pominął, wizyty duszpasterskie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00.-21.00. i w soboty od godz. 09.00.-15.00., porządek kolędy jest na tablicy z ogłoszeniami i naszej internetowej stronie parafialnej.
  • dziękujemy za ofiary z ubiegło tygodniowej tacy remontowej; aktualnie mamy po dziesięciu tacach remontowych 51% potrzebnych środków do rozliczenia malowania kościoła, dziękujemy darczyńcom składającym indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony. Bóg zapłać za troskę o wygląd naszego kościoła. Aby przyspieszyć ten proces podjąłem decyzję aby wszystkie ofiary z tegorocznej KOLĘDY przeznaczyć na rozliczenie malowania naszego kościoła.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców Pilawy z ul. Leśnej, Czereśniowej, Daglezji, Kwitnącej i Lipowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce, gazeta „Idziemy” poleca artykuł pt.: „Dlaczego nie in vitro?”, a w „Niedzieli” znajdziemy odpowiedz na pytanie: które dzieci są szczególnie zagrożone myślami samobójczymi. Pojawił się też nowy MAGAZYN NIEDZIELI w cenie 15 pln, z ciekawymi artykułami dotyczącymi polskiego Bożego Narodzenia.

08/ INTENCJE MSZALNE:

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

11

12

Krzycka

Wiesława

1957

Baniocha

   

Sikora

Zofia

1959

Baniocha

   

Sprysak

Franciszek

1971

Baniocha

   

Idaczyk

Michał

1991

Baniocha

   

Bednarski

Józef

2001

Baniocha

   

Nowak

Halina

2002

Baniocha

   

Murawski

Piotr

2011

Baniocha

   

Kwiatkowski

Ryszard

2022

Baniocha

12

12

Seliga

Antonina

1954

Słomczyn

   

Kruk

Leokadia

1991

Baniocha

   

Kraszewski

Józef

1994

Baniocha

   

Kokoszko

Jan

1996

Baniocha

   

Gizak

Helena

1997

Baniocha

   

Chajęcka

Helna

2003

Baniocha

   

Bonder

Ryszard

2005

Baniocha

   

Hermanowski

Antoni

2006

Baniocha

   

Owczarek

Wiesława

2008

Baniocha

   

Smolińska

Wanda

2010

Baniocha

   

Jędryczka

Janusz

2011

Baniocha

   

Uśniacka

Danuta

2016

Baniocha

   

Borowski

Sławomir

2016

Baniocha

13

12

Bomba

Wiktoria

1998

Baniocha

   

Wojtasiński

Józef

2000

Baniocha

   

Kołodziejczyk

Wiesław

2017

Baniocha

14

12

Frączek

Helena

1977

Baniocha

   

Kołodziejska

Aneta

1980

Baniocha

   

Fidler

Edward

2013

Baniocha

   

Owczarek

Mieczysław

2020

Baniocha

15

12

Gradowski

Władysław

1965

Baniocha

   

Rudzki

Krzysztof

2004

Baniocha

16

12

Dziewańska

Marianna

1959

Baniocha

   

Pszczółkowski

Leonard

1971

Baniocha

   

Czułba

Marianna

1978

Baniocha

   

Tokaj

Edward

1985

Baniocha

   

Punkiel

Jan

2008

Baniocha

   

Lutek

Robert

2019

Baniocha

   

Kołodziejczyk

Anna

2020

Baniocha

17

12

Stolarczyk

Józef

1970

Baniocha

   

Kucharczyk

Tadhaeusz

1992

Baniocha

   

Ber

Zofia

1993

Baniocha

   

Dobosz

Genowefa

2014

Baniocha

   

Królicki

Wojciech

2016

Baniocha

   

Zyta Urszula

Jurczak

2017

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

  • śp. Jerzego Jakuba KATANĘ, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!!!