2023.03.19.IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś liturgia mówi: ”Nigdy nie słyszano, aby ktoś przywrócił wzrok niewidomemu od urodzenia, tylko Chrystus Syn Boży tego dokonał”. Chrystus jest światłością i sprawia, że możemy dostrzegać rzeczy niewidzialne. Kto idzie za Mną, powiada, nie błądzi w ciemnościach. Msza Święta wprowadza nas coraz głębiej w świat nadprzyrodzony, do którego należymy od Chrztu Świętego.

• rozpoczynamy III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.

• Urocz. Św. Józefa Oblub. NMP, Msze o godz. 7.30. i 18.00.

• spotkanie chłopców i dziewcząt, BIERZMANTÓW ze szkoły ponadpodstawowej po wieczornej liturgii. Przypominamy, że spotkanie zaczyna udział we Mszy Św. i DK.

• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy o godz. 07.30. nastąpi uroczysta adopcja dzieci poczętych. Materiały informacyjne znajdują się przy wyjściu z Kościoła – wypełnione specjalne deklaracje przynosimy na Mszę Św.
  • grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną Wystawieniem NS i modlitwą różańcową.
  • o godz. 15.00. spotkanie ministrantów.
  • na godz. 19.00. zapraszamy małżeństwa, chcące pogłębić swoją wiarę,  miłość do Chrystusa, Jego Słowa i Sakramentów.

• rozpoczynają się WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Będą trwać do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Paweł Rosa. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się przed kościołem i na naszej stronie internetowej www.parafiabaniocha.waw.pl. Zwracamy Państwa uwagę na dodatkową Mszę Św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 19.30. dla osób pracujących. W każdy dzień Rekolekcji podczas Mszy Św. będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, tak zorganizować sobie czas, aby nikogo na tych rekolekcjach nie zabrakło.
  • o godz. 12.00. spotkanie braci z Kościelnej Służby Porządkowej: TOTUS TUUS. Zachęcamy Panów do wstępowania w szeregi tej Parafialnej Grupy.
  • dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali i wieczorną Mszę Św. Podczas spotkania odbędzie się obrzęd błogosławieństwa książeczek, które następnie będą im rozdane. Obecność obowiązkowa.
  • na czas rekolekcji Kancelaria Parafialna będzie nie czynna.

• przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w naszej parafii: 31 marca br. w piątek Mszą Św. o godz. 19.30. W tym czasie – przez cała noc w kościele będzie trwała adoracja NS Zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl. Mamy też aktywny profil na FB: EDK Baniocha.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE:

Zarząd Redkom Development z radością informuje, że 30 marca br., w czwartek będzie otwarty PARK GLINIANKA. W dniu otwarcia od godz. 10.00 przewidziane jest szereg atrakcji. Przez pierwsze cztery dni od czwartku do niedzieli trwać będą różne atrakcje związane z otwarciem tego kompleksu handlowo usługowego w którym będziemy mieć okazję nie tylko wykonać zakupy lecz również miło i przyjemnie spędzać czas. Między dwoma głównymi budynkami będzie wejście nad staw gdzie czekać na nas będzie część rekreacyjna. Tam będzie można pograć w piłkę plażową, poskakać na trampolinach, usiąść na ławeczce czy leżaku nad stawem oraz napić się kawy lub coś zjeść. Gospodarze miejsca chcieliby abyśmy poczuli się w tym miejscu jak u siebie. Do zobaczenia.

• dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
  • dziękujemy p Ewie z Baniochy za pomoc w pracach ogrodowych wokół kościoła i p Markowi za ufundowanie dywaników w prezbiterium.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian Łubnej z ul. Łubińskiej 2, 4, 6 i 6c.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której wiodącym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem Św. JP II.

Szczepaniak

Jadwiga

Czachowska

Kinga

• śp. Zofię GUSTOWSKĄ, lat 85.
  • śp. Sylwestra DERWIŃSKIEGO, lat 75.
  • śp. Leszka Andrzeja POSTKA lat 70.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.