2023.02.19.SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus powiada: „Ojciec wasz sprawia, że Jego słońce wschodzi nad złymi i nad dobrymi”. Pragnie abyśmy także traktowali wszystkich jednakowo. Trwać przy Chrystusie i jego nauce, to prawdziwa mądrość. Nasz udział we Mszy Świętej umacnia naszą mądrość i inne cnoty potrzebne w życiu chrześcijańskim.

• rozpoczynamy 56. tydzień modlitw o trzeźwość Narodu – postarajmy się, aby poprzez naszą abstynencję przyczynić się trzeźwości naszych Rodzin i całego Narodu, a jednocześnie zadośćuczynić za grzechy pijaństwa.

• przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. We środę obowiązuje post zarówno jakościowy jak i ilościowy, czyli wolno spożyć jeden posiłek do syta i nie wolno spożywać pokarmów mięsnych. Msze Św. tego dnia odprawiane będą o godz. 07.30., 09.00., 18.00. oraz dodatkowo dla osób pracujących o godz. 19.00. Na każdej Mszy Św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty: posypanie nim naszych głów. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  • wielkopostne nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane będą w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30. dla dorosłych i Bierzmantów, a dla dzieci o godz. 17.30. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  • GORZKIE ŻALE z kazaniami pasyjnymi których tematyka w tym roku będzie dotyczyć Męki Pańskiej w życiu Świętych Stygmatyków, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  • rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu. W Wielkim Poście powstrzymujemy się od udziału w zabawach.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i uczniów rozpoczną się w V niedzielę Wlk. Postu tzn. 26 marca br. i zakończą w środę – 29 marca br. – prosimy tak zorganizować sobie czas aby nikogo na nich nie zabrakło.
  • jak co roku planujemy zorganizować EDK. Bliższe informacje wkrótce. Poszukujemy osób, które mogłyby zaangażować się w EDK od strony organizacyjnej, zainteresowanych prosimy o kontakt do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu – bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.

• przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

• grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. zakończoną Adoracją NS.

• taca na WMSD a po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

• osoby udające się na pielgrzymkę do Sanktuariów Włoch i Sycylii w dniach 14-25 lipca br. zapraszamy na spotkanie z Organizatorami wyjazdu w niedzielę 5 marca br. po wieczornej Mszy Św. podczas którego będą przyjmowane wpisowe wysokości 620zł
  • na tablicy z ogłoszeniami został wywieszony apel przewodniczącego KEP w związku z pierwszą rocznicą wojny w Ukrainie. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
  • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Baniochy z ul. Zielonej i Spółdzielców za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od dwunastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Lipowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której już dominuje tematyka wielkopostna.

Seliga

Zieliński

Żórawski

Wacław

• śp. Janinę POSIEWKĘ, lat 89.
  • śp. Stanisława GIZAKA, lat 78.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia!