2021.12.19. – IV NIEDZIELA ADWENTU

Mszę Świętą rozpoczyna dziś antyfona na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!”. Słowa te wyjęte z listu Świętego Pawła do Filipian, od wieków nadają dzisiejszej niedzieli radosny charakter, bo „Pan jest blisko”. Blisko są Święta Bożego Narodzenia, a jeszcze bliżej jest Pan w Najświętszej Ofierze, którą rozpoczynamy.

• ostatnia okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy Św. W Święta spowiedzi nie będzie. Podczas Mszy Św. o 10.30. nastąpi rozdanie nagród za najładniejszą szopkę.
  • w Sali Prymasa Tysiąclecia można nabywać na stół wigilijny poświęcone OPŁATKI oraz świece Caritas.
  • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.
  • po Mszach zbiórka do puszek na Wigilię dla samotnych.

• stroje komunijne: pobranie miar w salce katechetycznej, dziewczynki o godz. 19.00., chłopcy o godz. 19.30.

• ostatnie RORATY o godz. 07.00. Dziękujemy wszystkim za udział w Roratach i WSPÓLNĄ MODLITWĘ przygotowującą do Bożego Narodzenia.
  • o godz. 09.00. w Sali Prymasa Tysiąclecia WIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH. Wyrażamy wdzięczność osobom, które w niej pomagają. Bóg zapłać!
  • o godz. 17.00. nie będzie Mszy Św.
  • wieczorem – WIGILIA. Tradycyjnie w Polsce obowiązuje post zarówno ilościowy (jeden posiłek do syta) jak i jakościowy (nie spożywa się pokarmów mięsnych). Zachęcamy tego dnia przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma Św., fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinnego śpiewania kolęd.
  • w tym roku podobnie jak w ubiegłym odprawione zostaną dwie PASTERKI. Pierwsza o godz. 22.00. i druga o godz. 24.00. Z racji na ograniczenia pandemiczne o północy zapraszamy mieszkańców Baniochy i Łubnej zaś o godz. 22.00. wszystkich pozostałych.
  • Msza Św. o godz. 24.00. zostanie poprzedzona o godz. 23.30. OFICJUM czytań Liturgii Godzin na które wszystkich zapraszamy.

• I Dzień Świąt. Mszy Św. o godz. 07.30. NIE BĘDZIE. Pozostałe Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Niech te Święta będą w pierwszej kolejności spotkaniem z Panem Bogiem a potem z najbliższymi.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELE w oktawie Narodzenia Pańskiego:

• Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. zapraszamy na Msze Św. wszystkich RAZEM małżonków; jeśli są to także ich dzieci i najbliższą rodzinę. Podczas każdej Mszy Św. będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich złożonych podczas Sakramentu Małżeństwa. Ofiary złożone na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na KUL.

• po Świętach BN od poniedziałku 27 grudnia br. rozpoczniemy wizyty duszpasterskie od mieszkańców Wojciechowic. Celem wizyt duszpasterskich jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domów i Rodzin, wzajemne spotkanie i duszpasterska rozmowa. W związku z tym prosimy przygotować stół z białym obrusem, krzyż, poświęconą wodę, kropidło, Pismo Św. oraz w domach gdzie są dzieci zeszyt od religii. Prosimy także o obecność w domu – o ile to możliwe – całej rodziny. Wizyty duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 17.00., tradycyjnie prosimy odwiedzanych Parafian o przywiezienie kolędujących księży na kwadrans przed wyznaczoną godziną początku wizyt duszpasterskich.

PORZĄDEK WIZYT DO KOŃCA OBECNEGO ROKU KALENDARZOWEGO:

WOJCIECHOWICE ul. Podleśna oraz Lipowa nr-y: 69 – 81,– w poniedziałek 27.12.2021

WOJCIECHOWICE ul. Lipowa nr-y: 31 – 68 – we wtorek 28.12.2021

WOJCIECHOWICE ul. Lipowa nr-y: 01 – 30 – w środę 29.12.2021

DOBIESZ ul. Lipowa i Szkolna – w czwartek 30.12.2021

• wizyty duszpasterskie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00.-21.00. i w soboty od godz. 09.00.-16.00. Porządek wizyt duszpasterskich jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i na naszej internetowej stronie parafialnej www.parafiabaniocha.waw.pl.
  • ofiary składane przy okazji Wizyt Duszpasterskich planujemy przeznaczyć na rozliczenie instalacji głośnikowej w naszym kościele.
  • zakończenie wizyt duszpasterskich planujemy do 01 marca 2022 r. –w tym czasie czasu w dni kolędowe nie będzie wieczornych Mszy Św. O godz. 18.00. Msze Św. będą celebrowane jedynie w Niedziele, Środy i wszystkie Uroczystości.
  • realizując wytyczne Synodu, który rozpoczął się w Kościele 9 października br. zapraszamy naszych Parafian do wypełnienia parafialnej Ankiety. Od stycznia zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby co tydzień w środy po wieczornej kancelarii o godz. 19.30. do Sali Prymasa Tysiąclecia na Rozmowy Synodalne. Warunkiem koniecznym jest wypełnienie wspomnianej Ankiety. Serdecznie zapraszamy do udziału w pracach synodalnych.
  • dziękujemy osobom które pomagały w parafii podczas Rekolekcji. Tradycyjnie nauki zostały zamieszczone na naszej stronie parafialnej dla tych, którzy z ważnych powodów nie byli w tym czasie w kościele. (kogo nie było niech żałuje!).
  • dziękujemy p. Wacławowi, który ofiarował choinki do kościoła, p. Grzegorzowi z ekipą, która je wycinała i przywiozła oraz p. Andrzejowi, Arturowi, Marcinowi i Jarosławowi którzy je oprawili i wnieśli do kościoła. Dziękujemy też członkom Kościoła Domowego, którzy ubrali choinki i przygotowali dekorację Szopki. Bóg zapłać!
  • dziękujemy wszystkim osobom, które składają ofiary przelewem na konto parafialne.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. w „Gościu Niedzielnym” płyta CD z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek w Islandii; gazeta „Idziemy” w artykule „Z piekielnej kuchni do nieba” przybliża osoby Agnieszki i Wojciecha Modesta Amaro, a w „Niedzieli” śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej.

Dąbrowska

1987

Ciechanowicz

Wiktor

• śp. Józefa FRANKOWSKIEGO, lat 103.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂