WAŻNE
  • Parafialne Rekolekcje Adwentowe w dniach 11-13 grudnia - serdecznie zapraszamy !

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Adwent 2016

27 listopada br. rozpoczęliśmy zapaleniem
pierwszej świecy
w wieńcu adwentowym

adwent2016

Adwent to czas w kościele katolickim mający przygotować wiernych na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa. Adwent rozpoczyna się na cztery niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, dodatkowo pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna Rok Liturgiczny. W kościele kapłan nosi ornat w kolorze fioletowym, a na ołtarzu leży wieniec, w którym znajdują się cztery świecie. Podczas każdej niedzieli zapalana jest kolejna świeca. Adwent trwa do wigilii Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia.

Podczas trwania adwentu wierni powinni odpowiednio przygotować się do nadchodzących świąt. To okres modlitwy, wyciszenia oraz przygotowania do nadejścia na świat Chrystusa.

W związku z okresem Adwentu zapraszamy na RORATY w Naszej Parafii codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00 rano – poprzedzone śpiewem Godzinek do Matki Bożej o godz. 06.45.

Rozpoczynamy obchody ZŁOTEGO JUBILEUSZU konsekracji naszej świątyni. Praktycznie obchody te otworzył już nasz Czcigodny Gość J. Ex. Ks. Bp. Rafał Markowski 16 października br. podczas Procesji Fatimskiej kiedy to poświęcił wszystkie TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE w ogrodzeniu parafialnym, KAPLICZKĘ Św. Rity oraz TABLICE związane z Prymasem Tysiąclecia ks. Stefanem Kard. Wyszyńskim – z wyrazami szacunku i pamięci dla wszystkich budowniczych naszego KOŚCIOŁA – duchownych i świeckich. W tych dniach w sposób szczególny towarzyszy nam udekorowana tablica upamiętniająca datę konsekracji tej świątyni oraz specjalne błogosławieństwo, które nadeszło z Watykanu od Papieża Franciszka. Uroczystości ZŁOTEGO JUBILEUSZU formalnie uwieńczy parafialna Pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku za trzy miesiące. Teraz dziękujemy Najświętszej Maryi Pannie Królowej Pokoju za opiekę nad cała Społecznością Parafialną przez minione 50 lat i prosimy Wszechmogącego Boga o błogosławieństwo na dalsze lata. DEO GRATIAS!

Listopadowe modlitwy za zmarłych

Przez cały listopad o godz. 18.00. celebrowana jest
WYPOMINKOWA ZBIOROWA MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W listopadzie modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół obchodzi 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej „zaduszkami”. To wspomnienie wprowadził opat benedyktynów w Cluny we Francji, św. Odilon (Odylon). On to w 998 r. zarządził modlitwy za dusze wszystkich zmarłych w dniu 2 listopada. Termin ten i sama idea szybko rozprzestrzeniły się we Francji, Anglii, Niemczech, Italii. W XIII w. zwyczaj ten w Kościele rzymskim stał się powszechny.

Copyright © 2016 Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju - Baniocha | Designed by padre PC | Wszelkie prawa zastrzeżone.