NAJNOWSZE WYDARZENIA


Wizytacja kanoniczna

16 i 17 października br. gościliśmy J. Ex. ks. Biskupa Rafała Markowskiego, który przeprowadził kanoniczną wizytację naszej parafii. Czas ten zbiegł się z 50 leciem konsekracji tutejszej świątyni. Nasz szacowny Gość przybył w niedzielę o godz. 9.00. , służył Sakramentem Pokuty podczas Mszy Św. o godz. 9.00. i 10.30. O godz. 12.00. poświecił nowy sztandar KSP Totus Tuus i celebrował Eucharystię podczas której udzielił 70 osobowej grupie naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
Po południu w otoczeniu licznie zgromadzonych parafian i gości poprowadził Różańcową Procesję Fatimską podczas której poświęcił 20 Tajemnic Różańca Świętego wykonanych wenecką mozaiką, nową kapliczkę Świętej Rity i stała wystawę o Prymasie Tysiąclecia poświęconą budowniczym naszej świątyni. W poniedziałek ksiądz Biskup odwiedził Szkołę, Przedszkole, cmentarz grzebalny i Dom Seniora: „Spokojna Przystań”. Składamy serdeczne podziękowania na ręce wszystkich osób, które przyczyniły się do uświetnienia wizytacji kanonicznej naszej parafii przez księdza Biskupa, który zwrócił uwagę na panującą w naszej parafii rodzinną atmosferę i wyraził zadowolenie z owoców naszej wspólnej pracy duszpasterskiej oraz administracyjnej. Bóg zapłać!
Na zakończenie udzielił wszystkim mieszkańcom naszej Parafii pasterskiego błogosławieństwa.

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z tej uroczystości.


XVI Dzień Papieski

XVI Dzień Papieski

„ Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”

PAPIESKI RAJD RÓŻAŃCOWY RODZIN

kościół NMP Królowej Pokoju w Baniosze – MODLITWA RÓŻAŃCOWA

godz. 12:00 Anioł Pański

Msza św. – konferencja ks Proboszcza Roberta Pękackiego dla rodzin

godz. 13:00 Spotkanie rodzin –  wspólny posiłek


spływ kajakowy

3 września żegnaliśmy wakacyjny czas parafialnym spływem kajakowym!

Dziękujemy 30 osobom, które w ubiegłą sobotę uczestniczyły w spływie kajakowym i już wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne wydarzenia religijno – rekreacyjne w ciągu całego roku szkolnego 🙂

 

Copyright © 2016 Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju - Baniocha | Designed by padre PC | Wszelkie prawa zastrzeżone.