2024.03.03. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Jezus widząc nieuszanowanie domu Bożego zaprowadził tam porządek. „Jakim prawem to czynisz”, pytali przeciwnicy. W odpowiedzi usłyszeli zapowiedź Jego zmartwychwstania. Nie byli w stanie tego zrozumieć. Lud zaś wierzył Chrystusowi, widząc Jego dzieła. Bóg obecny w świątyni naszego serca pragnie, aby było ono uporządkowane i czyste.

• z racji 17 rocznicy nominacji ks. Kazimierza kard. Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie modlimy się w Jego intencji śpiewając Hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • z racji pierwszej niedzieli miesiąca OFIARY na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z Gorzkimi Żalami o godz. 17.15. – spotkanie formacyjne i WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie

• imieniny naszego Arcypasterza – pamiętajmy o modlitwie się w Jego intencji.

• o godz. 20.00. w domu parafialnym w Mirkowie ul Anny Walentynowicz 1a w Konstancin-Jeziornej rozpocznie się w naszym Dekanacie wiosenny cykl katechez przedślubnych.

• o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa po nim Msza Św. Z okazji 12 rocz. powstania tego Koła składamy podziękowanie za dotychczasową Modlitwę, życzymy wszelkich potrzebnych łask oraz opieki MB i Św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• Międzynarodowy Dzień Kobiet – zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich Pań.
  • Legion Maryi poprowadzi Drogę Krzyżową po wieczornej Eucharystii.
  • spotkanie kandydatów do bierzmowania z 1 klasy szkoły ponadpodstawowej – dziewcząt  w piątek po wieczornej Mszy Św. i DK. A spotkanie chłopców w piątek 15 marca.

• zbiórka ministrantów o godz. 14.45.

• rozpoczynają się WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Będą trwać do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Łukasz Szymański. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się przed kościołem i na naszej stronie internetowej www.parafiabaniocha.waw.pl. Zwracamy Państwa uwagę na dodatkową Mszę Św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 19.30. dla osób pracujących. W każdy dzień Rekolekcji podczas Mszy Św. będzie okazja do spowiedzi. Prosimy, tak zorganizować sobie czas, aby nikogo na tych rekolekcjach nie zabrakło.
  • dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. i wieczorną Mszę Św. Podczas spotkania odbędzie się obrzęd błogosławieństwa książeczek, które następnie będą im rozdane. Obecność obowiązkowa.

• przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
  • wielkopostne nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniami pasyjnymi odbywają się w niedzielę o godz. 17.15. a nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane są w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • na stronie www.edk.org.pl już można zapisywać się na EDK która w naszej parafii rozpocznie się w piątek 22 marca Mszą Św. o godz. 19.30. Zapraszamy do udziału w 43 kilometrowej trasie drogi krzyżowej im. Matki Bożej Fatimskiej z możliwością skrócenia jej do 16 lub 30 km oraz 44 km trasie drogi krzyżowej im. Św. Andrzeja Boboli (na 3 stacjach tej drogi będzie Adoracja NS). Pakiety w tym roku kupujemy na tej samej stronie. Dla osób które by chciały lecz z różnych powodów nie mogłyby uczestniczyć w EDK przygotowaliśmy ofertę adoracji NS w noc EDK. W zakrystii jest lista z godzinami adoracji dla chętnych. Realizacja tej oferty jest uwarunkowana zebraniem tylu osób aby całonocna adoracja była ciągła. Jeżeli zostaną wolne godziny adoracja nie odbędzie się.
  • dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
  • wzrasta liczba osób niezdecydowanych w sprawie rezerwacji miejsc w planowanym kolumbarium na naszym cmentarzu, dlatego wydłużamy czas zapisów do końca marca.
  • spotkanie osób udających się na lipcową pielgrzymkę do Fatimy i ŚWIĘTEGO GRALA w Walencji odbędzie się 24 marca br. po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie na to spotkanie kwotę 1000 pln na zaliczkę rezerwującą miejsca na wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca.
  • zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu – bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian Łubnej z ul. Łubińskiej 2, 4, 6 i 6c.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” porusza temat dobrej spowiedzi, w gazecie „Idziemy” znajdziemy odpowiedz na pytanie czym różni się Jałmużna od filantropi, a w „Niedzieli” polecamy ciekawy artykuł pt. „Egzekucja na polskiej pamięci” o nowej podstawie programowej MEN; pojawił się też 2 nr magazynu Gościa Niedzielnego w cenie 12 pln związany z Historią Kościoła, tematem numeru jest „Celibat”, znajdziemy też w nim drugą część faktów i mitów o Inkwizycji.

Nowak

Kazimiera

Borowska

Krystyna

• śp. Tadeusza ŁADZIŃSKIEGO, lat 82.
  • śp. Bogdana SAŁAŃSKIEGO, lat 65.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.