2024.04.07. DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

tzw. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

„Widzieliśmy Pana” oznajmili Apostołowie Tomaszowi. Ten jednak odpowiedział: „Dopóki nie zobaczę Jego ran, nie uwierzę”. A jednak „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Zmartwychwstały Chrystus przychodzi do nas w każdej Mszy Świętej, abyśmy mogli dotknąć niejako Jego ran i umacniać wiarę.

• Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  • taca jest przeznaczona na CELE REMONTOWE.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem oraz w intencjach ze świecznika wotywnego, po tej Mszy Św. odbędzie się Nabożeństwo adoracyjne zakończone spotkaniem formacyjnym sióstr z KŻR pw. NMP Królowej Pokoju – ta wyjątkowa zmiana godziny adoracji NS jest podyktowana faktem, że:
  • po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo „DROGA ŚWIATŁA”. Jest to radosne nabożeństwo z czternastoma rozważaniami ku czci Zmartwychwstałego Pana Jezusa Nabożeństwo które zakończy indywidualne błogosławieństwo NS.
  • dziś także wybory samorządowe. Przypominamy, że głosowanie to nie przywilej, ale odpowiedzialność za Ojczyznę; jej teraźniejszość i przyszłość, dlatego zachęcamy do udziału w wyborach i oddania swojego głosu.

• liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00. nastąpi uroczysta adopcja dzieci poczętych. Materiały informacyjne znajdują się przy wyjściu z Kościoła – wypełnione specjalne deklaracje przynosimy na Mszę Św.

• z racji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej podczas każdej Mszy Św. będziemy się modlić za pomordowanych na Wschodzie. Tego dnia przypada czternasta rocznica tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku w której było 96 ofiar, w większości wysokiej rangi, polskich urzędników państwowych. Przypomnę, że na naszym cmentarzu grzebalnym znajduje się symboliczny kamień ku czci pamięci tych osób. Pamiętajmy o trosce duchowej dla nich.

04/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

• po raz szósty będziemy obchodzić państwowe święto Chrztu Polski odwołujące się do Chrztu Mieszka I r. 966. Zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej i watykańskiej.
  • zacznie się XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Otworzy go Niedziela Biblijna i ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Dziejów Apostolskich pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie” (2,12) – bliższe informacje na tablicy ogłoszeniami.

05/ INFORMUJEMY, ŻE:

• 11 kwietnia Sejm będzie debatował nad projektami legalizującymi aborcję na życzenie. Sprzeciw wobec tych morderczych projektów jest obowiązkiem sumienia. Fundacja Pro – Prawo do życia zaprasza na Marsz w obronie dzieci we czwartek 11 kwietnia. Marsz zacznie się o godz. 15.00. Mszą Św. w bazylice Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Następnie spod pomnika Kopernika przejdzie przez centrum Warszawy pod Sejm. Szczegóły można znaleźć na www.stronazycia.pl i naszej tablicy z ogłoszeniami. Zachęcamy do udziału w Marszu.
  • również na tablicy z ogłoszeniami znajdziemy informacje o Narodowym Marszu Życia w Warszawie, który odbędzie się za tydzień 14 kwietnia 2024r. na Starym Mieście.
  • zamknęliśmy zapisy na miejsca w planowanym kolumbarium na naszym cmentarzu.
  • dziękujemy osobom, które pomogły w rozebraniu dekoracji Grobu Pańskiego.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła parafian Szymanowa nr 02a bl. 01 i 02.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek Uroczystości Miłosierdzia Bożego.

• Paulina Kucharek panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.
  • Patryk Borowski kawaler z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI: DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Konopka

Czaplicka

Tadeusza

Biczyk

• śp. Andrzeja JANKOWSKIEGO, lat 73.
  • śp. Apolonię KALMUS, lat 83.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.