2024.03.17. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ziarno wrzucone w glebę obumiera po to, by wyrosła roślina przynosząca owoce. Chrystus po śmierci na krzyżu został pogrzebany, lecz zmartwychwstał chwalebnie, jako zwycięzca śmierci, piekła i szatana. Również my, jak owo ziarno, zostaniemy pogrzebani, aby z Chrystusem zmartwychwstać do nowego, wiecznego życia w królestwie niebieskim.

01/ W UBIEGŁYM TYGODNIU:

• zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne, dziękujemy zarówno kapłanom jak i wszystkim innym osobom, które choćby w najmniejszym stopniu okazały podczas rekolekcji troskę i dobroć swego serca. Kogo nie było niech żałuje. Tradycyjnie dla osób nieobecnych z różnych powodów oraz starszych i schorowanych zamieściliśmy nauki na naszej stronie parafialnej.

• spotkanie braci z Kościelnej Służby Porządkowej: TOTUS TUUS po Mszy Św. o godz. 12.00.
  • spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00.

• Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

• ostatnia DROGA KRZYŻOWA po Mszy Św. wieczornej – poprowadzi ją grupa Domowego Kościoła. Dziękujemy tym którzy dotychczas wzięli w niej udział.
  • Mszą Św. o godz. 19.30. rozpocznie się EDK. W tym roku mamy dwie trasy, zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie się i zakup pakietów na stronie www.edk.org.pl, dla uczestników przygotowujemy ok 100 krzyży, które będzie można wziąć na drogę i oddać po ukończeniu trasy. Dla osób – które by chciały – lecz z różnych powodów nie mogłyby uczestniczyć w EDK przygotowaliśmy ofertę adoracji NS z piątku na sobotę w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału.

• NIEDZIELA PALMOWA, zachęcamy wszystkich do przyjścia do kościoła na Mszę Św. w ubraniach z elementami koloru czerwonego. Na początku każdej Mszy Św. błogosławieństwo Palm. Przed kościołem tradycyjnie palmy będą rozprowadzać bracia z KSP Totuus Tuus. Palmy od miejscowości można przynosić już od jutra.
  • o godz. 17.15. ostatnie GORZKIE ŻALE z nauką pasyjną dotyczącą rozważań nad krzyżem.
  • po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. odbędzie się spotkanie osób udających się na lipcową pielgrzymkę do Fatimy i ŚWIĘTEGO GRALA w Walencji Uczestnicy proszeni są o przygotowanie na to spotkanie kwoty 1000 pln na zaliczkę rezerwującą miejsca na wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca. Pozdrawiamy obserwatorów z Ciechanowa.

• przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
  • wielkopostne nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniami pasyjnymi odbywają się w niedzielę o godz. 17.15. a nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane są w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
  • zachęcamy wiernych do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu, wykaz Kościołów Stacyjnych znajduje się na tablicy z ogłoszeniami.
  • do końca marca trwają zapisy na miejsca w planowanym kolumbarium na naszym cmentarzu.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: w środę (13 marca) wieczorem p Janusz uszkodził swoim samochodem samochód parkujący w sąsiedztwie kościoła. Zrobił zdjęcie uszkodzonego samochodu, aby odnaleźć jego właściciela, ale, niestety, numer rejestracyjny na zdjęciu okazał się nieczytelny. Prosi właściciela o kontakt.

• dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian miejscowości: Łubna: nr-y od 01 do 22 oraz ul. Wiśniowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” wyjaśnia zwyczaje ostatnich dni Wlk. Postu, w gazeta „Idziemy” informuje gdzie szukać pomocy w modlitwie?, a w „Niedzieli” polecamy ciekawy artykuł „Napluć w okno na Franciszkańskiej 3”; polecamy też nowy 4 nr magazynu NIEDZIELI w cenie 15 pln oraz 2 nr magazynu GOŚCIA NIEDZIELNEGO w cenie 12 pln.

Trzaska

Biczyk

Derwińska

Józefa

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.