2023.11.05. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jeden jest Ojciec wasz ten w niebie… jeden jest wasz Mistrz, Chrystus”. Wobec Ojca w niebie wszyscy jesteśmy równi. „Kto się wywyższa, będzie poniżony”, powiada Chrystus. W czasie Mszy Św. Jego słowo przyjmujemy z wdzięcznością. Jest ono światłem na ścieżkach naszego życia.

• za pomoc przy Mszy Św. na parafialnym cmentarzu grzebalnym w Uroczystość Wszystkich Świętych dziękujemy wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.
  • przyjmujemy jeszcze kartki z imionami naszych bliskich zmarłych na wypominki – szczególnie zbiorową listopadową Mszę Św. o godz. 18.00. o której przypominamy i serdecznie na nią wszystkich zapraszamy. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych z podziałem na dni kiedy będą wyczytywane znajdują się w gablocie z ogłoszeniami oraz na naszej stronie internetowej www.parafiabaniocha.waw.pl.
  • o godz. 12.00. zapraszamy na Mszę Św. tzw. „papieską” podczas której modlić się będziemy do Boga przez wstawiennictwo Św. pp. JP II obecnego w kościele w relikwii z Jego krwi za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem. Modlitwę zakończy oddanie czci świętym relikwiom.
  • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE – (szczególnie na rozliczenie malowania kościoła).
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.

• przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości. Msze Św. celebrowane będą o godz. 07.30., i 18.00. podczas nich modlić się będziemy w intencji: naszej Ojczyzny. Przypominając o wywieszeniu flagi narodowej – serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

ZAPROSZENIE METROPOLITY WARSZAWSKIEGO DO UDZIAŁU W OBCHODACH NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ: Umiłowani Diecezjanie, zapraszam Was w sobotę, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godzinie 10.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu. W czasie Eucharystii zostanie zapalona historyczna Świeca Niepodległości. O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Wolność jest w nas z udziałem znamienitych artystów, m.in. Małej Armii Janosika. Tradycyjnie po nim nastąpi wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny. † Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

03/ W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ:

• gościć będziemy w naszej parafii ks. Jana Crepin Menguina Nama, który będzie głosić Słowo Boże a po Mszach przed kościołem przeprowadzi kwestę na budowę kościoła w Kamerunie.
  • tego dnia przypada też XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest nasz dom”. poświęcony będzie chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Z racji na naszego gościa z Kamerunu zbiórka do puszek dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie odbędzie się w kolejnym tygodniu tzn. 19 listopada br.

• miary strojów komunijnych odbędą się 18 listopada br. o godz. 14.30. dla dziewczynek i o godz. 15.00. dla chłopców, w Salce Prymasa Tysiąclecia.
  • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się za trzy tygodnie, w niedzielę 26 listopada br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • dziękujemy osobom, które w tym tygodniu pomagały w pracach wokół kościoła.
  • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Chojnowa z ul. Klonowej i Orzeszyna z ul. Kasztanowej za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od dwunastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Na sobotę zapraszamy parafian Chojnowa z ul. Graniczki i Kalinowej oraz Chojnowa i Orzeszyna z ul. Brzózek.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek sylwetki zmarłej nie dawno heroicznej kobiety, obrończyni życia i przyjaciółki papieża JP II: Wandy Półtawskiej.

Chojnacki

Walendzik

Kłusek

Janusz

• śp. Hannę Mirosławę HARASYM, lat 61.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.