2021.05.30. – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOSC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Uczestnicząc dzisiaj we Mszy Świętej uwielbiamy najgłębszą tajemnicę Bożego życia, Boga w trzech Osobach: Ojca, który nas stworzył i odkupił przez swojego Syna, a uświęca przez Ducha Św. Udział w Ofierze Eucharystycznej umacnia naszą wiarę w wiekuistą i Św. Trójcę oraz jej nierozdzielną jedność.

01/ WCZORAJ:

• w naszej parafii miała miejsce Pierwsza Komunia Święta klas III i IV. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej pięknej Uroczystości. (dar ołtarza).

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas komunii wielkanocnej.
  • dzieci komunijne zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. zakończone rozdaniem obrazków, pamiątek Pierwszej Komunii Św., a potem na wieczorną Mszę Św. o godz. 18.00. połączoną z odnowieniem ich przyrzeczeń chrzcielnych.
  • po Mszy Św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

03/ OD JUTRA:

• zapraszamy dzieci komunijne na wieczorne Eucharystie wg ustalonego porządku.
  • kończymy nabożeństwa majowe. Dziękujemy wszystkim za udział w nich. Dziękujemy również tym którzy modlili się przy polnych krzyżach i kapliczkach.

• tradycyjnie w naszej parafii rozpocznie się MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła będzie można „wylosować” z koszyczka imiona tutejszych kapłanów polecanych naszym modlitwom. Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę duszpasterską.
  • rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednia po Mszy Św. o godz. 18.00. a w niedziele o godz. 17.30. Jeżeli pozwoli na to pogoda tradycyjnie nabożeństwa odbywać się będą przy figurze Serca Pana Jezusa.
  • tego dnia przypada DZIEŃ DZIECKA. Zachęcamy, do modlitwy w intencji dzieci, ale też refleksji na temat ich wychowania i odpowiedzialności za nie.

• spotkanie ministrantów i lektorów, o godz. 19.30. w kościele.

• Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). Msze Św. o godz. 07.30., 09.00., 10.30. i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00.
  • po Mszy Św. o godz. 10.30. tradycyjna procesja która w tym roku z racji na ograniczenia pandemiczne przejdzie Aleją Fatimską. W tym roku zaproszenie do przygotowania Ołtarzy przyjęły Grupy Parafialne: Ołtarz PIERWSZY przy kapliczce Świętego Roberta – Legion Maryi wraz z Grupą Modlitewną; ołtarz DRUGI przy kapliczce Świętej Rity – wszystkie KŻR; ołtarz TRZECI przy ostatniej tablicy poświęconej Prymasowi Tysiąclecia – Kościół Domowy a ołtarz CZWARTY przy pomniku Św. JP II – bracia z KSP Totus Tuus. Tego dnia wieczorem nie będzie Nabożeństwa Czerwcowego.

• 33 rocz. konsekracji Pasterza Archidiecezji  Ks. Kardynała Metropolity  Kazimierza Nycza.

08/ W TYM TYGODNIU:

• przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Piątkowa spowiedź tradycyjnie na pół godz. przed każdą Mszą Św. W sobotę o godz. 07.30. Msza Św. celebrowana w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim i wystawieniem NS. Zapraszamy do udziału w tych modlitwach.

09/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELE

• przeżywać będziemy po raz czternasty DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA.
  • o godz. 12.00. Msza Św. z relikwiami Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich Dobrodziejów, Ofiarodawców oraz w intencjach ze świecznika wotywnego.
  • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca OFIARY na tace będą przeznaczone na PRACE REMONTOWE.
  • nabożeństwo adoracyjne połączone z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w Sali Prymasa Tysiąclecia.
  • po wieczornej Mszy Św. ostatnie spotkanie uczestników Pielgrzymki do Gruzji i Armenii podczas której będą przekazane szczegółowe informacje nt. pielgrzymki oraz rozliczane wszystkie płatności, prosimy zabezpieczyć potrzebne środki. Obecność obowiązkowa.

• dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • egzaminy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania planowane są na 23 czerwca br.
  • dzięki ofiarom z majowych wizyt duszpasterskich udało się odblokować harmonogram prac przy wymianie instalacji elektrycznej w naszym kościele, które planujemy rozpocząć jeszcze przed wakacjami i zakończyć do końca sierpnia.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek Trójcy Świętej.

• Bartosz PONICHTERA – kawaler z par Św. Józefa Opiekuna pracy w Józefosławiu.
  • Kamila Maria BONDER – panna z parafii tutejszej ZAPOWIEDZI: DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

31 05 Miesiak Jan 1970 Baniocha
Karpisz Balbina 2006 Baniocha
Soszka Wanda 2009 Baniocha
06 06 Dobosz Tomasz 2013 Baniocha

• śp. Jana DOBROWOLSKIEGO, lat 78.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!