2023.10.01. – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus w swoim nauczaniu wskazywał na nawrócenie i pokutę jako szansę otrzymania Bożego przebaczenia. Ojciec pierwszy zwrócił się do ludzi w Chrystusie. Przez przebaczenie i litość Bóg najpełniej okazuje swoja wszechmoc – mówi dzisiejsza kolekta. On wspiera nas swoją łaska na drodze do szczęśliwej wieczności.

01/ W UBIEGŁYM TYGODNIU:

• zakończyliśmy czterdziestogodzinne nabożeństwo po którym w poniedziałek gościliśmy J. Ex. ks. Biskupa Michała Janochę. Nasz dostojny Gość poświęcił figurę MB z Lourdes na Solcu, następnie w kościele celebrowaliśmy 71 rocznicę powstania naszej Parafii i XXI rocznicę koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju. Podczas Mszy Św. grupa młodzieży otrzymała z rąk ks. Biskupa Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli wystarczająco dużo chęci i czasu aby adorować NS i tym którzy pomagali podczas przygotowań i liturgii Sakr. Bierzmowania. Dziękujemy szczególnie animatorom, którzy przez cały rok spotykali się z Bierzmantami. Dziękujemy za dar ołtarza jakim w tym roku są dzwonki ministranckie. Zdjęcia z tych uroczystości znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej i stronie FB naszej parafii.

02/ WCZORAJ:

• powróciła szczęśliwie pielgrzymka do Św. Lipki. Dziękujemy jej uczestnikom za modlitwę w naszej intencji.

• z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na kolejne PRACE REMONTOWE (szczególnie rozliczenie malowania kościoła).
  • zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKĄ” o godz. 12.00. podczas której modlić się będziemy do Boga przez wstawiennictwo Świętego JP II obecnego w kościele w relikwii z Jego krwi za wszystkich naszych ofiarodawców, dobrodziejów oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem oraz w intencjach ze świecznika wotywnego.
  • po Mszy Św. o godz. 12.00. spotkanie popielgrzymkowe parafialnych Pielgrzymów z lipca br. do Świętej Rozalii na Sycylii, najpierw w kościele na Mszy Św. a potem przy kawie w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • wieczorem rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które w dni powszednie będą celebrowane po wieczornych Mszach Św. ok. godz. 18.30., a w niedziele – tradycyjnie – po łacinie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie te które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy do kaplicy MB w kościele w poniedziałki i środy na godz. 17.15.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z Różańcem o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie podczas spotkania formacyjnego w sali PT.

04/ CZWARTEK:

• przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. odbędzie się w kaplicy MB spotkanie Nauczycielskiego Koła Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

• pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi na pół godziny przed Mszą Św.

• wspomnienie NMP Różańcowej oraz pierwsza sobota miesiąca o godz. 07.30. Msza Św. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata a po niej nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  • zbiórka ministrancka o godz. 10.00.
  • o godz. 18.00. zapisy ósmoklasistów do Bierzmowania.

• powróciły na swoje miejsce odrestaurowane numery stacji DK.
  • w zakrystii są do wzięcia karteczki na których drukowanymi literami wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych na całomiesięczne zbiorowe Msze Św. listopadowe za zmarłych o godz. 18.00. oraz JEDNORAZOWE modlitwy wypominkowe na 1 i 2 listopada. Karteczki oddajemy osobiście Kapłanom w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców z Dobiesza z ul. Lipowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu P Jezusa i świętych; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł pt.: „Św. Franciszek – nie tylko od ekologii, a w „Niedzieli” polecamy artykuł: „Jak zasłużyć na miłość Boga?” Mamy też już siódmy numer „GOŚCIA EXTRA” w cenie 14 pln tym razem związany z Maryją oraz kolejny numer „MAGAZYNU” Niedzieli w cenie 15 pln a w nim m. in. kulisy wyboru Jana Pawła II.

Dobrowolski

Opiłowska

Krzycholik

Aleksandra

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.