2023.08.13. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Piotr wyszedł z łodzi i po wodzie szedł ku Chrystusowi. Jednak uląkł się wiatru i zaczął tonąć. Zawołał: „Panie, ratuj mnie”. Jezus chwycił go mówiąc: „Czemu zwątpiłeś, małej wiary”. Ważna jest wiara w życiu. W każdą niedzielę sprawujemy wielką tajemnice wiary, a po Komunii Św. prosimy Boga, aby przyjęty przez nas Sakrament umocnił naszą wiarę.

01/ W UBIEGŁY CZWARTEK:

• gościliśmy w naszym kościele parafialnym 500 pielgrzymów z warszawskiej pielgrzymki rowerowej. Zdjęcia z tego wyjątkowego spotkania są już na naszej stronie internetowej.

• łączymy się z Pielgrzymami, którzy z naszej Wspólnoty Parafialnej w pieszej Pielgrzymce idą na Jasną Górę.
  • procesja Fatimska po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości, a szczególnie członków Grup Parafialnych.

• uroczystość Wniebowzięcia NMP (w tradycji polskiej Matki Bożej Zielnej), jest to jednocześnie 103 rocznica tzw. Bitwy Warszawskiej i Święto Państwowe. Msze Św. odprawiane o godz. 7.30., 9.00., 10.30. i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. Podczas każdej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i Wojska Polskiego oraz będzie też miało miejsce błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  • tego dnia zgodnie z wolą KEP odbędzie się zbiórka do puszek na powodzian na Słowacji w związku z tragiczną powodzią u naszych południowych sąsiadów.

• o godz. 16.00. zapraszamy członków i sympatyków Legionu Maryi na spotkanie formacyjne do salki Prymasa Tysiąclecia a Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

• wieczorną liturgię rozpocznie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• dziękujemy za ofiary z ubiegło tygodniowej tacy remontowej; aktualnie mamy po sześciu tacach remontowych 1/3 potrzebnych środków do rozliczenia malowania kościoła, dziękujemy darczyńcom składającym indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony. Bóg zapłać za troskę o wygląd naszego kościoła.
  • za dwa tygodnie zapraszamy na Mszę Św. w lesie chojnowskim. Przypominamy, że tego dnia w kościele parafialnym nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • dziękujemy wyznaczonym osobą za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców Baniochy z ul. Zakole i Prostej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje podsumowanie ŚDM w Lizbonie z udziałem pp. Franciszka.

• Przemysław LEWANDOWSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Laila Dominika KARIM – panna z parafii tutejszej . ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Łopacińska

Karol

Krupa

Hanna

• śp. Andrzeja KACZYŃSKIEGO, lat 59.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia. 🙂