2023.07.30. – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Królestwo Boże jest tak wielkim skarbem, ze wartością swoją przerasta wszystko co jest na świecie. Pan Bóg powołał nas do tego królestwa, lecz musimy je osiągnąć przy Jego pomocy. Podczas Mszy Św. Chrystus poucza nas o swoim królestwie i przez Sakramenty Święte dopomaga nam w jego zdobywaniu.

01/ W UBIEGŁYM TYGODNIU:

• zostały zakończone prace przy malowaniu naszego kościoła parafialnego.

• rozpoczyna się SIERPIEŃ – MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Zachęcamy naszych Parafian do podjęcia tej cennej inicjatywy w duchu przeproszenia, przebłagania i pokuty za grzechy nietrzeźwości w naszych domach i miejscach pracy.
  • podczas modlitwy powszechnej modlić się będziemy z racji 79 rocznicy wybuchu, w intencji uczestników Powstania Warszawskiego – za tych którzy nie żałowali swego życia dla ratowania Ojczyzny i jej wolności.

• możemy uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porcjunkuli”. Wszystko rozpoczął odpust związany z maleńką kapliczką pod Asyżem poświęconą MB w której często modlił się Św. Franciszek i tam zakończył życie w roku 1226 Dzisiaj odpust ten można zyskać we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki: pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, Sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

04/ W TYM TYGODNIU:

• przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

• przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów.
  • okazja do spowiedzi na pół godz. przed wieczorną Eucharystią którą rozpocznie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• po raz 43 wyruszy Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa św. Tomasza Pan Mój i Bóg Mój! Więcej informacji o Pielgrzymce można znaleźć na stronie internetowej www.wapm.waw.pl oraz fanpage`u na Facebooku
  • Msza Św. o godz. 18.00. zakończona wystawieniem NS i pierwszo-sobotnią modlitwą do MB.

• Święto Przemienienia Pańskiego.
  • z racji na pierwszą niedzielę miesiąca. o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem. Taca na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tys. podczas spotkania formacyjnego.

• w dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy Św. porannych, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku przez godz. po wieczornej Mszy Św.
  • dziękujemy wyznaczonym osobą za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców Baniochy z ul. Krótkiej i Słonecznej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominują tematy związane z rozpoczynającymi się wkrótce ŚDM w Portugalii.

Olik

Bartochowski

Bronisław

Karpisz

• śp. Wandę Stefanię PAWLAK, lat 76.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.