2023.06.18. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus rozesłał uczniów w różne strony świata, aby samodzielnie apostołowali słowem i czynem. Mówił im: „Idźcie i nauczajcie: Bliskie jest królestwo niebieskie”. Wyposażył ich też w moc czynienia cudów. Ponieważ od chwili chrztu świętego należymy do Kościoła apostolskiego, dlatego trzeba nam apostołować w naszych środowiskach dobrym słowem, a zwłaszcza życiem chrześcijańskim.

01/ W UBIEGŁYM TYGODNIU:

• rozpoczęliśmy wewnątrz malowanie kościoła, dziękujemy darczyńcom składającym ofiary na Fundusz malowania kościoła.

• dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział we wtorkowej PROCESJI FATIMSKIEJ.
  • po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz chorej 13 letniej Oliwii Sekuter. (prelegent)
  • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.
  • po wieczornej Mszy Św. ostatnie spotkanie uczestników Pielgrzymki do Św. Rozalii na Sycylię podczas której będą przekazane szczegółowe informacje nt. pielgrzymki. Jest jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej X parafialnej pielgrzymce.

• zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Baniosze im Polski Niepodległej wraz z Gronem Pedagogicznym na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 10.00. a uczniów klasy VIII dzień wcześniej – w środę, na Msze Św. o godz. 18.00. na zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

• Dzień Ojca.

• Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. zakończoną Adoracją NS.
  • tego dnia przypada 27 r śm IV Prob parafii Baniocha ks. Józefa Stoczyńskiego, którego grób znajduje się na tutejszym cmentarzu. Polecamy modlitwom Wiernych Jego osobę. Przypominamy, że czerwiec w Parafii jest miesiącem szczególnych modlitw za kapłanów.

• o godz. 12.00, w kościele w Słomczynie ks. Kardynał Kazimierz Nycz dokona, po 125 latach, re-koronacji wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• od 12 lat nasza Społeczność Parafialna realizuje projekt Pielgrzymek Parafialnych. Na bazie tych wyjazdów powstało w Baniosze Parafialne Koło Pielgrzymkowe. W tym roku podejmujemy po raz dziesiąty trud pielgrzymowania. To dobra okazja do podsumowania wszystkich tych wyjazdów i podziękowania przede wszystkim Bogu i naszej Patronce NMP Królowej Pokoju za szczęśliwe ich zrealizowanie. Dziękuje też uczestnikom za ich obecność i modlitwę podczas wspólnych podróży. Te zagraniczne pielgrzymki w naszej Parafii miały charakter prekursorski. Nadchodzi czas czerpania z bogactwa tego co wspólnie przeżyliśmy. Chciałbym teraz otworzyć etap w którym zaczniemy się dzielić ze wszystkimi Parafianami dorobkiem zrealizowanych Pielgrzymek. Uważam za pożyteczne otworzenie możliwości wypowiedzenia się: Która z odbytych Pielgrzymek była na tyle atrakcyjna i pożyteczna aby mogła być powtórzona w przyszłym roku. Jako ksiądz Proboszcz wracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich uczestników dziesięciu parafialnych pielgrzymek o oddanie głosu na internetowej stronie parafialnej na wybraną przez siebie Pielgrzymkę. Do głosowania zapraszam jeszcze te osoby, które może w prawdzie nie uczestniczyły w żadnej z dziesięciu Pielgrzymek ale chciałyby obecnie zadeklarować swój udział w jednej z nich. Głos można oddać tylko raz dlatego proszę o przemyślany wybór. Z góry dziękuje za zaangażowanie i współpracę. Polecając się modlitwie zapraszam do głosowania (pielgrzymki zostały uporządkowane wg kolejności ich realizacji).
  • tradycyjnie po wakacjach otworzymy KSIĘGĘ Z INTENCJAMI MSZALNYMI na 2024 rok; jeżeli ktoś jest zainteresowany zamówieniem Mszy Św. Gregoriańskiej za osobę zmarłą (30 Mszy Św.) proszony jest już teraz o kontakt z ks. Proboszczem.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Skrajnej i Polnej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedz na pytanie czy kobiety także mogą być nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Św.?; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Co wolno Proboszczowi?”, a z „Niedzieli” dowiemy się jakie znaczenie dla chrześcijanina powinno mieć kłamstwo?

Kołodziejczyk

Stolarczyk

Wacław

Górski