2022.11.13. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie – mówi Chrystus. Sąd Ostateczny poprzedzą prześladowania, kataklizmy, zarazy, trzęsienia ziemi. W modlitwach mszalnych prosimy Ojca niebieskiego, aby ofiara Jego syna wyjednała łaskę gorliwości i pomogła nam osiągnąć szczęśliwość wieczną.

• z woli pp Franciszka przeżywamy po raz VI Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzimy go pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim (por. 2 Kor 8, 9). Po Mszach Św. zbiórka na ten cel do puszek.
  • dziś też XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, poświęcony sytuacji chrześcijan w Ukrainie. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  • serdecznie zapraszamy na zbiorową listopadową Mszę Św. o godz. 18.00. za naszych bliskich zmarłych, która celebrowana jest przez cały listopad. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych z podziałem na dni kiedy są wyczytywane, znajdują się w gablocie z ogłoszeniami i na naszej stronie internetowej.

• przypada 56 rocznica poświęcenia naszego kościoła.

• dziewczęta – kandydatki do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej mają spotkanie które rozpocznie wieczorna Msza Św.

• zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

• ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to statutowe święto KSP. Podczas Sumy o godz. 12.00. zostaną uroczyście wręczone okazjonalne dyplomy dla braci z parafialnej grupy Totus Tuus od Zarządu Archidiecezji Warszawskiej za ich służbę i pomoc w naszej parafii Po Mszy Św. o godz. 12.00. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie Litania do Serca PJ oraz Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi.
  • w całym Kościele Powszechnym, na poziomie diecezji obchodzić będziemy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem Maryja wstała i poszła z pośpiechem (Łk 1, 39). Z tej racji, dzień wcześniej, tj. w sobotę, 19 listopada br., w godz. 10.00 – 14.00, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W programie znajdą się: program ewangelizacyjny, świadectwa, wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta koncelebrowana. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert zespołu „dlaTego” połączony z prezentacją wspólnot młodzieżowych działających w parafiach naszej archidiecezji.

• spotkanie chłopców, kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej odbędzie się 25 listopada po wieczornej Mszy Św.
  • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 27 listopada br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • na stoliku przy wyjściu z kościoła (przy gazetach) jest program DZIESIĄTEJ Parafialnej Pielgrzymki, zapisy rozpocznie spotkanie informacyjne w niedzielę 18 grudnia br. po wieczornej Mszy Św.
  • kolęda w tym roku rozpocznie się w poniedziałek 28 listopada od mieszkańców Solca.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: W Domu rekolekcyjnym Dobry Zakątek (ul. Słowackiego 8 w Konstancinie – Jeziornie) w czwartek, 17 listopada br. godz. 17.30. odbędzie się Msza Św. w intencji: O jedność i pokój w naszej Ojczyźnie i świadomość naszej tożsamości, a następnie o godz. 18.00. spotkanie z Panem dr. Jakubem Wójcikiem i konferencja pt.: „Relacje osobowe ludzi i człowieka z Bogiem”. Zaproszenie kierowane jest przez organizatorów do wszystkich osób poszukujących odpowiedzi na ważne pytania.

• dziękujemy osobom, które w tym tygodniu pomagały w pracach wokół kościoła.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dziś i na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła parafian z Dobiesza z ul. Spacerowej i Tęczowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” ostatnia już płyta CD z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi NT: Apokalipsa Św. Jana oraz Listy Apostolskie; gazeta „Idziemy” prezentuje nowelizację statutu KEP, a w „Niedzieli” polecamy dodatek „Bliżej życia z wiarą” a w nim: historia życia człowieka, którego Bóg znalazł na ulicy oraz opowieść przedstawiająca ks. Dolindo Ruotolo – mistyka z Neapolu; nie zabrakło też dobrych rad: domowe sposoby na ból gardła oraz podpowiedzi, jak rzucić palenie.

Szymczak

Zawadzka

Zdańska

Wiktoria