2022.11.06. – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dyskusję z Saduceuszami Chrystus podsumował następująco: ,,Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żyjących”. Dalej Pismo Święte mówi: ,,Ci co są uznani za godnych do zmartwychwstania, są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, już nosimy w sobie zadatek zmartwychwstania.

• o godz. 12.00. Msza Św. z relikwiami Św. Jana Pawła II w intencji: Parafian, wszystkich Dobrodziejów, Ofiarodawców, wspierających ofiarowanym cierpieniem oraz w intencji ze świecznika wotywnego.
  • ofiary na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne KŻR po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • o godz. 18.00. tzw. „listopadowa Msza Święta zbiorowa” w intencji zmarłych z naszych rodzin, bliskich i znajomych polecanych w tegorocznych Wypominkach. Jest ona celebrowana codziennie przez cały miesiąc listopad. Ich imiona z podziałem na dni tygodnia w których będą wyczytywane – są wywieszone w gablocie ogłoszeniami oraz na naszej stronie internetowej. W dalszym ciągu można też zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych do modlitwy wypominkowej.

• przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości. Msze Św. celebrowane będą o godz. 07.30., i 18.00. podczas nich modlić się będziemy w intencji: naszej Ojczyzny. Przypominając o wywieszeniu flagi narodowej – serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej spoczną prezydenci: Władysław Raczkiewicz, August Zaleski oraz Stanisław Ostrowski. Na ten dzień ks. Kazimierz Kard Nycz dał dyspensę od pokarmów mięsnych.

• z woli pp Franciszka przeżywać będziemy po raz VI Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzimy go pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim (por. 2 Kor 8, 9). Po Mszach Św. zbiórka na ten cel do puszek.
  • tego dnia przypada też XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, poświęcony sytuacji chrześcijan w Ukrainie. Za dwa tygodnie po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

• serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali nam 1 listopada br. na cmentarzu i przyczynili się do uświetnienia wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Bóg zapłać!
  • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się w niedzielę 27.11.22 po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • dziękujemy osobom, które w tym tygodniu pomagały w pracach wokół kościoła.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dziś i na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła parafian z Dobiesza z ul. Szkolnej i Wolskiej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” prezentuje różne oblicza samotności; gazeta „Idziemy” podejmuje problematykę sensu śmierci, a w „Niedzieli” specjalny prezent: biało czerwona chorągiewka.

Bogucka

Kłusek

Janusz

Mazur

• śp. Tomasza MARCZAKA, lat 50.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂