2022.10.16. – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Czytana dziś przypowieść mówi o natrętnej wdowie, którą sędzia wziął w obronę dla spokoju. Tym bardziej Bóg weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego i nie będzie zwlekał w ich sprawie. Panu Bogu nasza długa modlitwa nie jest potrzebna, ale potrzebna jest nam, bo przysposabia nas do przyjęcia Jego łaski.

• dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w ostatniej w tym roku PROCESJI FATIMSKIEJ, której jak zawsze towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera. Bóg zapłać!
  • przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask prawdy!. Jest to 44 rocznica wyboru ks. Karola Kard Wojtyły na Stolicę Piotrową Po wszystkich Mszach Św., podobnie jak w całej Polsce są zbierane ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na pomoc dla zdolnej a biednej młodzieży.
  • po Mszy Św. o godz. 12.00. w sali Prymasa Tysiąclecia spotkanie popielgrzymkowe parafialnych Pielgrzymów do Mediugorie.
  • o godz. 16.00. uroczyste poświęcenie odresturowanego krzyża przydrożnego w Chojnowie przy ul. Graniczka, serdecznie zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców i gości na tę piękną uroczystość.
  • zapisy do Bierzmowania uczniów klas 8 odbędą się po Mszy Św. o godz. 18.00.

• święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników Służby Zdrowia, z tej racji składamy im najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

• wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18.00. w kościele Św. Stanisława Kostki: Msza Św. w 38 rocznicę śmierci błogosławionego kapłana.

• dziewczęta – kandydatki do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej mają spotkanie które rozpocznie wieczorna Msza Św. i RÓŻANIEC.

• wspomnienie Św. pp. Jana Pawła II.
  • 74 rocznica śmierci Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda.
  • o godz. 16.00. w remizie OSP w Chojnowie odprawiona zostanie specjalna Msza Św. z okazji corocznego Dnia Seniora.

• Niedziela Misyjna pod hasłem:Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego – taca będzie przeznaczona na Misje.
  • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00.

• chłopcy kandydaci do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej – będą mieć spotkanie 28 października br. które rozpocznie wieczorna Msza Św. i RÓŻANIEC.
  • w zakrystii są karteczki na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych na całomiesięczne zbiorowe Msze Św. listopadowe za zmarłych o godz. 18.00. oraz JEDNORAZOWE modlitwy wypominkowe na 1 i 2 listopada. Karteczki z ofiarami oddajemy osobiście naszym kapłanom w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • do kin wchodzi godny polecenia film pt.: Mediugorie, bliższe info na tablicy z ogłoszeniami.
  • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Baniochy z ul. Wiejskiej, Piwnej, Wspólnej, Pięknej i Piaskowej za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od dwunastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Na sobotę zapraszamy parafian z Wojciechowic od Krępy do Remizy Strażackiej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” płyta CD z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu; w gazecie „Idziemy” reklamujemy tekst pt.: „Co zrobiliśmy z Papieżem?”, a w „Niedzieli” polecamy bardzo ciekawy artykuł tłumaczący czym jest diakonat stały.

Stężycki

Glegolski

Bartłomiej

Skolimów

• śp. Urszulę Janinę MAKULSKĄ, lat 74.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂