2021.09.26. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus w swoim nauczaniu wskazywał na nawrócenie i pokutę jako szansę otrzymania Bożego przebaczenia. Ojciec niebieski pierwszy zwrócił się do ludzi w Chrystusie. Przez przebaczenie i litość Bóg najpełniej okazuje swoja wszechmoc – mówi dzisiejsza kolekta. On wspiera nas swoją łaska na drodze do szczęśliwej wieczności.

01/ W UBIEGŁYM TYGODNIU:

• na zakończenie czterdziestogodzinnego nabożeństwa – w środę gościliśmy J. Ex. ks. Biskupa Piotra Jareckiego który zakończył adorację NS a następnie celebrowaliśmy XIX rocznicę koronacji parafialnego obrazu NMP Królowej Pokoju. Podczas Mszy Św. 42 młodych ludzi otrzymało z rąk ks. Biskupa Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli wystarczająco dużo chęci i czasu aby adorować NS i tym którzy pomagali podczas przygotowań i liturgii Sakr. Bierzmowania. Dziękujemy za dar ołtarza: dwie nowe stuły i bieliznę kielichową. Zdjęcia z tych uroczystości znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej.

• po raz 107 w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.
  • podczas wszystkich Mszy Św. odbywa się statystyczne liczenie wiernych.
  • po Mszy Św. o godz. 10.30. spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodziców lub Opiekunów dzieci klas komunijnych uczących się poza szkołą w Baniosze prosimy o indywidualny kontakt z księdzem Proboszczem.

• święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – jest to dzień imienin naszych biskupów pomocniczych ks. Bp-a Rafała Markowskiego i ks. Bp-a Michała Janochy.

• rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które w dni powszednie będziemy celebrować po wieczornych Mszach Św. ok. godz. 18.30., a w niedziele – tradycyjnie – po łacinie o godz. 17.30. Modlić się będziemy w intencji Kościoła i Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dzieci, szczególnie te które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy do kaplicy MB w kościele we wtorki i piątki na godz. 17.15.

• zbiórka ministrantów o godz. 10.00. Zachęcamy chłopców od klasy IV szkoły podstawowej i starszych aby dołączyli do służby liturgicznej.

06/ W TYM TYGODNIU:

• przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi na pół godziny przed Mszą Św. W sobotę o godz. 07.30. Msza Św. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata a po niej nabożeństwo pierwszo sobotnie.

07/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• rozpoczniemy KATECHEZY DLA DOROSŁYCH, w tym roku towarzyszyć nam będą tematy związane z duchowością. Odbywać się będą przed Mszą Św. o godz. 10.30.
  • zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKA” o godz. 12.00. podczas której modlić się będziemy do Boga przez wstawiennictwo Świętego JP II obecnego w kościele w relikwii z Jego krwi za wszystkich naszych ofiarodawców, dobrodziejów oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem. Po Mszy Św. w Sali Prymasa spotkanie braci KSP Totus Tuus.
  • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca TACA na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z Różańcem o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • po wieczornej Mszy Św. spotkanie młodzieży – bierzmantów, uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy za rok przyjmą bierzmowanie. Prosimy przynieść indeksy. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym. Obecność obowiązkowa.

• w duchu dziękczynienia za beatyfikację osoby Prymasa Tysiąclecia organizujemy jedno dniową pielgrzymkę do Zuzeli – miejsca narodzin błogosławionego. Wyjazd w sobotę 9 października br. o godz. 8.00. koszt 80 pln. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • 10 października po wieczornej Mszy Św. spotkanie grupy biblijnej.
  • zapisy naszych ósmoklasistów na rozpoczynający się kurs do Sakramentu Bierzmowania potrwają w kancelarii parafialnej do końca tego miesiąca.
  • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać!
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wywiad z prowincjałem polskich dominikanów; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Religia i kultura”.

• Jarosław Wojciech ZAKRZEWSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Beata Anna WOJCIECHOWSKA – panna z par. Św. Trójcy w Jeziorzakach. ZAPOWIEDZI DRUGIE
  • Michał ŚWIĄTEK kawaler z parafii tutejszej.
  • Monika STĘPNIAK – panna z par. Św. Stanisława w Lewinie. ZAPOWIEDZ PIERWSZA.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Bąbrowska

1963