2021.09.19. XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Uczniowie Jezusa spierali się między sobą o to, kto z nich jest największy. Według słów i przykładu Chrystusa sekretem pierwszeństwa jest miejsce ostatnie. „Oto jestem pośród was jako ten, który służy”. W każdej Mszy Św. Chrystus służy nam w zdobywaniu Królestwa Niebieskiego.

• 55 dzień Środków Oddziaływania społecznego.
  • dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w poniedziałkowej PROCESJI FATIMSKIEJ. Za miesiąc odbędzie się ostatnia taka procesja.
  • podczas Mszy Św. o godz. 10.30. poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla kl. I.
  • spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem podczas wszystkich Mszy Św. Bierzmanci pozostawiają u spowiednika swoje indeksy.

• rozpoczynamy coroczne nabożeństwo 40-sto godzinne. Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu do środy włącznie, które ma nas przygotować do kolejnej rocznicy koronacji parafialnego obrazu NMP Królowej Pokoju. Nie wyznaczamy żadnych terminów aby KAŻDY mógł sam wybrać dla siebie czas i długość Adoracji. Gorąco zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele przed wystawionym NS.

• XIX rocznica koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju. Podczas wieczornej Mszy Św. zaśpiewamy Te Deum i pieśń naszej Parafii „Hymn śpiewamy Tobie Maryjo…”.
  • Bp Piotr Jarecki o g 18.00. podczas Mszy Św. udzieli Bierzmowania naszej dziatwie.

• wspomnienie Św. O. Pio, którego kapliczka jest na terenie przy naszym kościele.

• GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.
  • spotkanie Kręgu Kościoła Domowego o godz. 14.30.

06/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• po raz 107 będziemy w Kościele obchodzić Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców
  • podczas wszystkich Mszy Św. odbędzie się statystyczne liczenie wiernych.
  • po Mszy Św. o godz. 10.30. spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III przed kościołem. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodziców lub Opiekunów dzieci klas komunijnych uczących się poza szkołą w Baniosze prosimy o indywidualny kontakt z księdzem Proboszczem.

• zapisy naszych ósmoklasistów na rozpoczynający się kurs do Sakramentu Bierzmowania potrwają w kancelarii parafialnej do końca tego miesiąca.
  • nasza strona internetowa www.parafiabaniocha.waw.pl obchodzi jedenasty rok istnienia! W tym czasie odwiedziło ją prawie 210 tys. internautów (to piękny wynik). Zapraszamy i zachęcamy do częstego zaglądania na nią.
  • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o aktualnych także dziś objawieniach MB z La Salette; w gazecie „Idziemy” znajdziemy cenne wskazówki dotyczące wychowywania dzieci, a „Niedziela” porusza trudny temat wróżek i jasnowidzów, których w Polsce jest zarejestrowanych ponad 100 tys.

Jędryczka

1963